ПАСПОРТНО-ВІЗОВИЙ ПАРТНЕР

Допомога в оформленні
документів

telephone +38 (044) 537-13-53
kievstar +38 (097) 295-53-33 
mts +38 (099) 164-53-33 

Зв'язок online
Додайте нас в Viber. Фахівці Паспортно-візового Партнеру дадуть відповідь на усі ваші питання

Курс евро


Останні відгуки

Кожен відгук оснований на особистому досвіді клієнта

Алина Горбенко  

Спасибо большое, что очень быстро помогли оформить...

Ирина 

Большое спасибо сотрудникам центра за быструю и ка...

Александра Join UP!Ирпень 

Сотрудничаем с паспортно - визовым сервисом уже по...

Залишити відгук Дивитись всі відгуки
Заказать визу
Новини

28.06.2021

Які документи можуть знадобитися для поїздки у відпустку

Для того, щоб уникнути будь-яких, навіть самих дрібних і несподіваних сюрпризів з документами під час відпусток і не зіпсувати ...

28.05.2021

Електронні паспорти вже в Україні

Парламент ухвалив у другому читанні Закон «Про внесення змін до Закону України Про Єдиний державний демографічний реєстр ...

28.03.2021

Отримання ID-картки в 2021 році

ID-карта - це документ нового зразка, що підтверджує особу громадянина України. Він прийшов на зміну паспорту-книжечки в січні ...

Біометричний паспорт

На початку 2015 в Україні почали оформляти закордонні паспорти з біометричними даними. Головна відмінність біометричного паспорта від звичайного - наявність вбудованого чіпа з додатковими медичними даними про власника такого документа з метою його ідентифікації.
 
Введення такого типу офіційних документів є однією з умов ЄС для лібералізації візового режиму з перспективою його скасування в найближчі роки. Євросоюз наполіг на цьому для підвищення захисту від нелегальної міграції, злочинності і тероризму: біометричний паспорт не дозволяє проїхати будь-якого роду порушнику під чужим ім'ям (наприклад, якщо він змінив ім'я і зовнішність). Являє собою такий паспорт, всупереч чуткам, що не пластикову картку, а дуже схожу на нинішній закордонний паспорт синю книжечку на 32 сторінки, на яких будуть ставити відмітки про перетин кордону і вклеювати візи.
 
Перше що кидається в очі відміну від звичайного закордонного паспорта - наявність міжнародної позначки біометричного документа на титульній сторінці. Як і нинішній, біометричний паспорт має магнітну смугу на сторінці з фото і даними власника. Вона потрібна і для зчитування інформації з чіпа, і для ідентифікації паспорта (на ній записані дані про нього). Сам вбудований в паспорт чіп настільки невеликий, що його навіть не можна промацати.
 
Також паспорт більш серйозно захищена від підробок. Адже одна з причин, по яких Євросоюз і США довгий час не збиралися спрощувати для українців візовий режим, у тому, що паспорти нинішнього зразка часто підробляли.
 
ДАНІ
 
Крім інформації, яка міститься в нинішніх закордонних паспортах, - ПІБ, стать, громадянство, дата народження, номер документа та номер запису в реєстрі, код ОВІРу, дата видачі та закінчення терміну дії, фото - у паспорти нового зразка додадуть оцифрований підпис (потрібно розписатися стилусом на планшеті) і відбитки вказівних пальців рук (їх людина має право не здавати). І підпис, і відбитки будуть на чіпі. У разі пошкодження / відсутності вказівного пальця, беруться парні відбитки інших пальців рук або два будь відбитку пальців. Їх знімають спецпристроїв, до якого потрібно прикласти пальці, - змащувати їх і прикладати до паперу не потрібно. За бажанням, можна залишити про себе і будь допданние: відсканувати сітківку ока (за допомогою спецпристрої), форму мочок вуха, записати групу крові і так далі.

 
ОФОРМЛЕННЯ
 
Для подачі заявки потрібен лише внутрішній паспорт (для дітей до 16 років - свідоцтво про народження) та ідентифікаційний код.
 
НА який термін видається
 
Біометричний паспорт, як і звичайний закордонний паспорт, видають терміном на 10 років, після чого його потрібно замінити. Ясна річ, що якщо безвізовий режим не введуть, міняти його, можливо, доведеться і раніше - якщо закінчаться сторінки для віз та штампів про перетин кордону.
 
Для дітей, навіть немовлят, теж потрібно оформляти повноцінний біопаспорт. Причина - з 1 січня зникає такий тип документа, як дитячий проїзний через те, що він не передбачений Законом «Про демографічний реєстр» від 6 грудня 2012 року (багатьма європейськими країнами він не зізнавався й раніше). Дитячий паспорт (до 16 років) потрібно міняти раз на 4 роки (за цей термін зовнішність дитини сильно змінюється, а сторінок для вклеювання додаткових фото в бланку закордонного паспорта не передбачено).
 
СТАРИЙ ПАСПОРТ - ДІЙСНИЙ
 
У багатьох українців виникає побоювання, що паспорти нинішнього зразка, з введенням біометричних, перестануть діяти, тому їх в обов'язковому порядку потрібно міняти. Крім того, що це витрати за часом і грошам, так ще й у багатьох в закордонному паспорті відкриті шенгенські та / або американські візи, які досить складно отримати. Але боятися нічого - вже видані документи діють до закінчення терміну своєї дії (вказано на першій сторінці паспорта). Той, хто хоче і не втратити старий паспорт, і користуватися перевагами біометричного, може оформити його в якості другого (закон це дозволяє). Крім того, ніякої необхідності поспішати з оформленням біометричного паспорта немає. За найоптимістичнішими прогнозами, безвізовий режим для власників таких документів введуть через 1-1,5 року.
 
ЗАХИСТ ВІД ПІДРОБОК
 
Біометричний паспорт підробити вкрай складно. Внутрішні сторінки захищені водяними знаками з гербом і зображеннями на історичну тематику (від трипільської культури, скіфської пекторалі до перших років незалежності). Також для захисту застосували жовто-блакитні волокна, а для ще більшої надійності водяними знаками продубльовані номери сторінок, а на другій сторінці червоним надрукований номер паспорта (раніше не було). Сторінка з даними власника включає зображення, які видно лише під певним кутом. Неможливо підробити і саме фото, так як воно виконано за допомогою лазерного гравіювання, а інформація на електронному носії зашифрована. Чіп сконструйований таким чином, що при спробі відкріплення він просто перестане працювати.
 
ЩО ДАЄ ДОКУМЕНТ З біометрії
 
Як уже заявили в ряді консульств (зокрема, Данії), до українців - власникам біометричних паспортів будуть ліберальніше ставитися, а також не так ретельно оглядати на кордоні, де вже з'явилися компактні пристрої (розміром зі смартфон) для зняття відбитків пальців. Прикордонник для ідентифікації прикладає до нього паспорт, а також просить доторкнутися вказівним пальцем до спецпанелі.
Крім того, у багатьох міжнародних пунктах пропуску, розташованих в аеропортах, вже сьогодні є так звані електронні ворота. Це спеціальні термінали, в яких можна пройти паспортний контроль без черги до прикордоннику. Представляють вони собою турнікет, який прибирає загородження після того, як власник паспорта докладе його першу сторінку до зчитувального пристрою, а свою долоню - до сенсорної панелі.
 
ЩО БУДЕ З особистими даними
 
Багато українців турбуються, що біометричні дані, які будуть знімати при видачі паспортів нового типу, потраплять не в ті руки (від злочинців до маркетологів). Так як раніше виготовленням паспортів займалася приватна структура, експерти не виключали такої можливості. Але зараз друк повністю передали держпідприємству. Крім того, Кабмін затвердив порядок роботи з відбитками пальців (постанова від 26 листопада 2014 N669): згідно з ним, біометричні дані отримує посадова особа підрозділу Держміграційної служби, після чого вони передаються по захищених каналах зв'язку в обчислювальний центр МВС, де і формуються набори даних для друкарського обладнання. Після цього інформація з відомчої інформаційної системи автоматично вилучається і знищується.

Правила Шенгену

 

Всі статті для мандрівників

 

Для получения напишите свой телефон:
Необходимо заполнить поле "Имя, Телефон"