ПАСПОРТНО-ВІЗОВИЙ ПАРТНЕР

Допомога в оформленні
документів

+38 (044) 537-13-53 +38 (099) 164-53-33 +38 (097) 295-53-33
Зв'язок online
Додайте нас в Viber. Фахівці Паспортно-візового Партнеру дадуть відповідь на усі ваші питання
Заказать визу
Останні відгуки

Кожен відгук оснований на особистому досвіді клієнта

Ирина +380504426210

Большое спасибо сотрудникам центра за быструю и ка...

Александра Join UP!Ирпень 0934000774

Сотрудничаем с паспортно - визовым сервисом уже по...

Ирина  

Хочу выразить благодарность сотрудникам паспортно-...

Залишити відгук Дивитись всі відгуки

Курс евро

Розповісти друзям:

Новини

31.05.2018

Літній відпочинок за кордоном

Літній відпочинок за кордоном Вибираючи місце проведення літньої відпустки, українці все частіше вважають за краще вирушати...

26.01.2018

Гірськолижні курорти для початківців та відпочинку з дітьми

Справжня зима поступово приходить в Україну. На жаль, далеко не у всіх регіонах випав сніг, тому українці все частіше вирушають...

07.12.2017

Як відсвяткувати Новий рік: 6 цікавих ідей

Новорічні свята незмінно асоціюються з чудесами і казками. Для дітей це завжди солодощі, іграшки та подарунки від батьків і бли...

Біометричний паспорт

На початку 2015 в Україні почали оформляти закордонні паспорти з біометричними даними. Головна відмінність біометричного паспорта від звичайного - наявність вбудованого чіпа з додатковими медичними даними про власника такого документа з метою його ідентифікації.
 
Введення такого типу офіційних документів є однією з умов ЄС для лібералізації візового режиму з перспективою його скасування в найближчі роки. Євросоюз наполіг на цьому для підвищення захисту від нелегальної міграції, злочинності і тероризму: біометричний паспорт не дозволяє проїхати будь-якого роду порушнику під чужим ім'ям (наприклад, якщо він змінив ім'я і зовнішність). Являє собою такий паспорт, всупереч чуткам, що не пластикову картку, а дуже схожу на нинішній закордонний паспорт синю книжечку на 32 сторінки, на яких будуть ставити відмітки про перетин кордону і вклеювати візи.
 
Перше що кидається в очі відміну від звичайного закордонного паспорта - наявність міжнародної позначки біометричного документа на титульній сторінці. Як і нинішній, біометричний паспорт має магнітну смугу на сторінці з фото і даними власника. Вона потрібна і для зчитування інформації з чіпа, і для ідентифікації паспорта (на ній записані дані про нього). Сам вбудований в паспорт чіп настільки невеликий, що його навіть не можна промацати.
 
Також паспорт більш серйозно захищена від підробок. Адже одна з причин, по яких Євросоюз і США довгий час не збиралися спрощувати для українців візовий режим, у тому, що паспорти нинішнього зразка часто підробляли.
 
ДАНІ
 
Крім інформації, яка міститься в нинішніх закордонних паспортах, - ПІБ, стать, громадянство, дата народження, номер документа та номер запису в реєстрі, код ОВІРу, дата видачі та закінчення терміну дії, фото - у паспорти нового зразка додадуть оцифрований підпис (потрібно розписатися стилусом на планшеті) і відбитки вказівних пальців рук (їх людина має право не здавати). І підпис, і відбитки будуть на чіпі. У разі пошкодження / відсутності вказівного пальця, беруться парні відбитки інших пальців рук або два будь відбитку пальців. Їх знімають спецпристроїв, до якого потрібно прикласти пальці, - змащувати їх і прикладати до паперу не потрібно. За бажанням, можна залишити про себе і будь допданние: відсканувати сітківку ока (за допомогою спецпристрої), форму мочок вуха, записати групу крові і так далі.

 
ОФОРМЛЕННЯ
 
Для подачі заявки потрібен лише внутрішній паспорт (для дітей до 16 років - свідоцтво про народження) та ідентифікаційний код.
 
НА який термін видається
 
Біометричний паспорт, як і звичайний закордонний паспорт, видають терміном на 10 років, після чого його потрібно замінити. Ясна річ, що якщо безвізовий режим не введуть, міняти його, можливо, доведеться і раніше - якщо закінчаться сторінки для віз та штампів про перетин кордону.
 
Для дітей, навіть немовлят, теж потрібно оформляти повноцінний біопаспорт. Причина - з 1 січня зникає такий тип документа, як дитячий проїзний через те, що він не передбачений Законом «Про демографічний реєстр» від 6 грудня 2012 року (багатьма європейськими країнами він не зізнавався й раніше). Дитячий паспорт (до 16 років) потрібно міняти раз на 4 роки (за цей термін зовнішність дитини сильно змінюється, а сторінок для вклеювання додаткових фото в бланку закордонного паспорта не передбачено).
 
СТАРИЙ ПАСПОРТ - ДІЙСНИЙ
 
У багатьох українців виникає побоювання, що паспорти нинішнього зразка, з введенням біометричних, перестануть діяти, тому їх в обов'язковому порядку потрібно міняти. Крім того, що це витрати за часом і грошам, так ще й у багатьох в закордонному паспорті відкриті шенгенські та / або американські візи, які досить складно отримати. Але боятися нічого - вже видані документи діють до закінчення терміну своєї дії (вказано на першій сторінці паспорта). Той, хто хоче і не втратити старий паспорт, і користуватися перевагами біометричного, може оформити його в якості другого (закон це дозволяє). Крім того, ніякої необхідності поспішати з оформленням біометричного паспорта немає. За найоптимістичнішими прогнозами, безвізовий режим для власників таких документів введуть через 1-1,5 року.
 
ЗАХИСТ ВІД ПІДРОБОК
 
Біометричний паспорт підробити вкрай складно. Внутрішні сторінки захищені водяними знаками з гербом і зображеннями на історичну тематику (від трипільської культури, скіфської пекторалі до перших років незалежності). Також для захисту застосували жовто-блакитні волокна, а для ще більшої надійності водяними знаками продубльовані номери сторінок, а на другій сторінці червоним надрукований номер паспорта (раніше не було). Сторінка з даними власника включає зображення, які видно лише під певним кутом. Неможливо підробити і саме фото, так як воно виконано за допомогою лазерного гравіювання, а інформація на електронному носії зашифрована. Чіп сконструйований таким чином, що при спробі відкріплення він просто перестане працювати.
 
ЩО ДАЄ ДОКУМЕНТ З біометрії
 
Як уже заявили в ряді консульств (зокрема, Данії), до українців - власникам біометричних паспортів будуть ліберальніше ставитися, а також не так ретельно оглядати на кордоні, де вже з'явилися компактні пристрої (розміром зі смартфон) для зняття відбитків пальців. Прикордонник для ідентифікації прикладає до нього паспорт, а також просить доторкнутися вказівним пальцем до спецпанелі.
Крім того, у багатьох міжнародних пунктах пропуску, розташованих в аеропортах, вже сьогодні є так звані електронні ворота. Це спеціальні термінали, в яких можна пройти паспортний контроль без черги до прикордоннику. Представляють вони собою турнікет, який прибирає загородження після того, як власник паспорта докладе його першу сторінку до зчитувального пристрою, а свою долоню - до сенсорної панелі.
 
ЩО БУДЕ З особистими даними
 
Багато українців турбуються, що біометричні дані, які будуть знімати при видачі паспортів нового типу, потраплять не в ті руки (від злочинців до маркетологів). Так як раніше виготовленням паспортів займалася приватна структура, експерти не виключали такої можливості. Але зараз друк повністю передали держпідприємству. Крім того, Кабмін затвердив порядок роботи з відбитками пальців (постанова від 26 листопада 2014 N669): згідно з ним, біометричні дані отримує посадова особа підрозділу Держміграційної служби, після чого вони передаються по захищених каналах зв'язку в обчислювальний центр МВС, де і формуються набори даних для друкарського обладнання. Після цього інформація з відомчої інформаційної системи автоматично вилучається і знищується.

Правила Шенгену

 

Всі статті для мандрівників

 

Контакти
  • +38 (044) 537-13-53
  • +38 (099) 164-53-33
  • +38 (097) 295-53-33
  • E-mail: info@visa1.com.ua
  • Графік роботи:
  • Пн - Пт від 9.00 до 18.00
  • Сб - від 10.00 до 15.00
  • Нед - вихідний
Для получения напишите свой телефон:
Необходимо заполнить поле "Имя, Телефон"